Kategoriler
Toner Fiyatları

Toner Fiyatları

24.05.2022
Tonerler yazıcı ve fotokopilerin kağıttan sonra en çok kullanılan sarf malzemesidir. Toner alırken fiyat kadar ürünün durumuda araştırılması gereken durumdur.

Toner fiyatları araştırması yaparken fiyatları üç ana başlığa ayırmak mümkündür. Bunlar ;

  1. Orjinal Toner
  2. Muadil Toner
  3. Toner Dolumu

Orjinal Toner Fiyatları 

Orjinal tonerlerde genelde fiyatlar birçok nokta da aynıdır. Günümüzde insanların fiyatlara ulaşma imkanı çok kolay olduğu için orjinal toner fiyatlarının makas aralığı çok dardır. Bazı modellerde örneğin ortalama 1000 tl ye satılan ürünün fiyat aralığı 990 TL ile 1010 TL gibi sadece 20 TL lik makas aralığında değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı orjinla toner alırken çok fazla zorlanılmaz. Ancak büyük fiyat farkları görüyor iseniz bunun genel nedeni üründe çeşitli sıkıntı olabilir. Orjinal görünümlü sahte ürün , tarihi geçmiş ürün vb. Bunun için aldığınız orjinal ürünü mutlaka iki noktada konrtol etmelisiniz.

  1. Orjinal Ürün Sorgulama 
  2. Son Kullanım Tarihi Sorgulama 

Orjinal ürünü sorgulamak için ürünün direk kendi markasından sorgulama yapabilirsiniz. Her markanın kendi sitesinde orjinal ürün sorgulama bölümü bulunur buradan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. 

Son kullanım tarihini tonerin üzerinden kontrol edebilirsiniz. Burada sadece tarihe bakılmamalı tarih kısmında deformasyon var mı buna da dikkat edilmeli. 

Muadil Toner Fiyatları 

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tonerin kalitesi. Çünkü orjinal toner de kalite standarttır. Ancak muadil toner de ise toner fiyatları çok değişkenlik göstermektedir. Ayrıca bitmiş tonere dolum yapılarak muadil sıfır diye satılan ürünlerde dikkat edilmesi gereken ayrı bir nokta. Muadil toner nereden alınır dediğimizde ilk bakılması gereken nokta size en yakın olan firmadır. Fiyat makul ise , fiyatın az aşağı az yukarı olamsına bakılmadan alınmalı ve hitmet noktasında da sorun yaşatmıyor ise size yakın olan firma sizin için en iyi toner satış noktası biz değil orasıdır. Eğer yakınınızda bir nokta bulamadı iseniz araştırmanızı ürünün gerçekten kaliteli olup olmadığı kriterlerine göre araştırma yapılıp aranabilir. Çünkü 30 Tl aşağıya alıp performansı düşük bir tonerle karşılaşmanız daha çok maliyet demektir. 

Toner Dolumu Fiyatları 

Toner dolumu ise toner dolum yapan firmanın kullandığı malzeme ve yapmış olduğu işçilik ile kıyaslanabilir. Toner dolumu yaptırılabilir mi? Maliyet performans karşılaştırması yapılıp buna karar verilebilir. İyi toner dolumu yapılan noktanız var ise sürekli toner dolumu da yaptırmakta bir sakınca yoktur.